top of page

Som revolučné dieťa roku 1989. Neštrngotal som na námestiach kľúčmi. Svoj názor som dal najavo krikom a plačom z postieľky. Rodičia mali v tom čase prirodzene obavy. Nevedeli čo prinesie zmena politického režimu a ako bude fungovať krajina do ktorej priviedli svojho syna. Rodičia využili nové slobodné možnosti a začali podnikať. Nebáli sa odísť aj za hranice a zapáliť sa pre vec, ktorá ich živí a baví do dnes. Ako dieťa som vyrastal v dynamickom a meniacom sa prostredí. Veľmi veľa sme cestovali a videl som aké bolo náročné presadiť sa v 90. rokoch. Odmalička som pomáhal rodičom v rodinnej firme a učil sa myslieť kreatívne a konať zodpovedne. Dodnes som nepísanou súčasťou našej rodinnej firmy a keď je treba, tak som nablízku a pomôžem. Môže sa stať, že ma niekedy stretnete v našej predajni -  dk- Rámovanie a Umelecké potreby na Námestí SNP.

 

Na strednú som chodil na Evanjelické gymnázium v Banskej Bystrici. Právo som študoval doma na Právnickej fakulte UMB. Venoval som pozornosť téme historického vývoja odluky cirkvi od štátu a neskôr legislatívnemu procesu Európskej únie. Počas štúdia som mal možnosť v rámci programu Erasmus  študovať vo Versailles, Francúzsku. Po ukončení štúdia práva som bol prijatý na spoločný študijný program ekonomických vysokých škôl v Banskej Bystrici, Prahe a Rotterdame s názvom FINAC - Joint Master in Finance and Accounting for Common Europe. Predmetom mojej diplomovej práce boli prekážky efektívneho využívania eurofondov na Slovensku. Po absolvovaní štúdia som sa stal súčasťou daňového a právneho oddelenia spoločnosti KPMG v Bratislave. Doposiaľ sa špecializujem na oblasť transferového oceňovania a pracujem ako daňový konzultant.

 

Od strednej školy som v Banskej Bystrici občiansky aktívny. V roku 2008 sme spolu so skupinou mladých ľudí z Mestského mládežníckeho parlamentu boli pri vzniku multižánrového open-air festivalu YNÍ Piatok. Ten bol menším predchodcom komerčne úspešnejšieho festivalu YNÍ Víkend na Hornej ulici. Vznik tohto festivalu bol živým dôkazom toho, že ak sa dá dokopy zapálená neformálna skupina ľudí so spoločným cieľom, tak vždy prídu výsledky. V roku 2014 som založil blog bystrickeveci.sk, kde som sa začal spoločne s ďalšími blogermi  vyjadrovať o dianí v našom meste. V roku 2016 som upozornil na pochybnú a napokon nezrealizovanú ukrajinskú investíciu. V roku 2017 som aktívne upozorňoval na neefektívne hospodárenie a nesplnené sľuby Mariana Kotlebu v úrade predsedu BBSK. Od roku 2017 som predsedom občianskeho združenia Bystrické Veci.

bottom of page